Для того, щоб мешканці Кривоозерської громади вберегли свої заощадження, дільничний офіцер поліції відділення № 3 Первомайського райвідділу Стець Владислав навчав як розпізнати шахраїв та їхні злочинні схеми.
Спілкуючись із населенням, офіцер поліції розповів, що шахраї створюють ситуацію, при якій довірливі громадяни добровільно передають свої кошти та конфіденційну інформацію.
Однією із поширених шахрайських схем є дзвінок від афериста, який телефонує від імені співробітника банку та повідомляє, що банківська картка заблокована або їй загрожує блокування. Щоб «розблокувати» її, невідомий обов’язково запитає конфіденційні реквізити. Запам'ятайте, справжній співробітник банку ніколи не запитає конфіденційні дані картки, тому що це – порушення закону.
Поліцейський попередив, що не варто робити передоплату за товар або послугу, якщо ви не перевірили надійність продавця. Шахрай може отримати ваші гроші і перестати виходити на зв’язок.
Інший вид шахрайства – це сайти в інтернеті для допомоги українцям, які постраждали від війни, або благодійні збори. Такі сайти пропонують заповнити платіжну форму: номер картки, термін дії, тризначний код безпеки зі зворотного боку картки, код в повідомленні від банку. Отриману інформацію злочинці використовують, щоб викрасти гроші з вашого рахунку. Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та де вводите свої персональні дані.
Офіцер поліції попередив, якщо незнайомець, який представляється правоохоронцем або лікарем, особисто звертається або телефонує і повідомляє, що ваш родич потрапив у біду і потребує грошових коштів, потрібно спочатку перевірити цю інформацію. Зателефонувати безпосередньо до родича та впевнитись у достовірності такої інформації.
Шановні громадяни, не дайте себе ошукати! Завжди перевіряйте інформацію, яку вам надають. У разі скоєння відносно вас правопорушення чи злочину, звертайтесь на спецлінію 102.