Привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства, навчити як діяти та куди звертатись по допомогу у разі його вчинення - мета поліцейських профілактичних заходів.
Дільничні офіцери Первомайського райвідділу поліції спільно з мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги, яка створена та працює за підтримки міжнародних організацій, в рамках інформаційної кампанії «Це не ОК» пояснювали мешканцям Первомайської громади як протидіяти кривдникам та до яких наслідків і трагедій може призвести замовчування систематично вчинених ними знущань.
Громадянам поліцейські роздавали спеціально розроблені буклети, у яких міститься детальне роз’яснення дій у разі вчинення домашнього насильства, зокрема: психологічного, фізичного, сексуального чи економічного, та до яких органів і установ можна звернутися по допомогу.
Також поліцейські нагадали, що за вчинення насильства у будь-яких його формах і проявах законом передбачена адміністративна відповідальність, а за систематичні знущання - кримінальна.
Шановні громадяни! Правоохоронці закликають не замовчувати випадки скоєння домашнього насильства задля власної безпеки та безпеки ваших рідних.
Якщо ви стали жертвою насильства або свідком такого правопорушення, не мовчіть та не будьте байдужими, негайно повідомте про це зателефонувавши за безкоштовними номерами телефонів:
✅поліція - 102;
✅«гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47 (з мобільного чи стаціонарного телефону);
✅Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335; 116-123;
✅Безоплатна правова допомога – 0-800-213-103;
✅Національна дитяча «гаряча лінія» – 0-800-500-225; 116-111.
☝️Можна також звернутись на чат-бот у Telegram - @Police_helpbot.
Пам’ятайте, правоохоронці завжди поруч і готові прийти на допомогу у будь-який час!
Первомайський районний відділ поліції