Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

Привласнювали та продавали гуманітарну допомогу – у Миколаєві поліцейські завершили досудове розслідування відносно місцевих волонтерів і підприємця

Опубліковано 27 березня 2025 року о 12:00

За незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, вчинені організованою групою, або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану, зловмисникам загрожує до семи років ув’язнення.

У ході досудового розслідування поліцейські встановили, що навесні 2024 року четверо представників благодійної організації та підприємець організували схему незаконного прибутку з продажу гуманітарної допомоги міжнародних організацій, які були призначені для певних категорій миколаївців. Зловмисники, отримавши благодійну допомогу з продуктами харчування, у складських приміщеннях розпаковували картонні коробки, діставали найбільш дорогі харчові вироби, зривали маркування із позначками «не для продажу» та «гуманітарна допомога», перепаковували у тару без маркування, після чого збували на території одного з ринків Миколаєва як оптовими партіями, так і в роздріб за цінами, нижче ринкових.

У листопаді минулого року під час розвантаження чергової партії гуманітарної допомоги поліцейські затримали фігурантів у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Отримавши дозвіл суду, правоохоронці провели понад 40 обшуків у складських приміщеннях, за місцями реалізації товарів, проживання фігурантів та в їхніх автівках.

Тоді усім затриманим слідчі повідомили про підозру за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України «Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану» та суд обрав їм запобіжні заходи. Один із фігурантів, підприємець, перебуває під вартою, решта — під домашнім арештом. Нині слідчі завершили досудове розслідування та направили обвинувальний акт до прокуратури, яка скерувала його до суду для розгляду по суті.

Подальшу долю фігурантів вирішить суд. Їм загрожує до семи років позбавлення волі.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області

1 з 7
2 з 7
3 з 7
4 з 7
5 з 7
6 з 7
7 з 7

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux