Миколаївські поліцейські завершили досудове розслідування відносно угруповання, яке сприяло незаконному виїзду військовозобов’язаних за кордон
У соцмережах зловмисники розміщували оголошення про «допомогу» за 6 - 10 тисяч доларів у виїзді з України поза офіційними пунктами пропуску. На підставі зібраних доказів слідчі поліції направили обвинувальний акт до прокуратури, яка скерувала його до суду для розгляду по суті. Подальшу долю фігурантів вирішить суд. За вчинене їм загрожує до дев'яти років ув'язнення.
У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що двоє мешканців Вінничини та житель Кривого Рогу шукали бажаючих незаконно виїхати за межі України в соцмережах, які активно адміністрували та навіть публікували там звіти про нібито успішні переправлення за кордон. Спільники пропонували клієнтам маршрути перетину кордону поза офіційними пунктами пропуску, організовували їхню доставку до прикордонних районів, інструктували щодо поведінки під час перетину кордону, забезпечували трансфер та обіцяли безперешкодний проїзд через блокпости. Вартість «послуг» становила від 6 до 10 тисяч доларів.
Нині слідчі завершили досудове розслідування та направили обвинувальний акт до прокуратури, яка скерувала його до суду для розгляду по суті.
Зловмисникам загрожує до дев'яти років ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Подальшу долю фігурантів вирішить суд.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Відділ комунікації поліції Миколаївської області