Фейкові банкіри і правоохоронці: на Миколаївщині поліцейські встановлюють телефонних шахраїв
Одна потерпіла сплатила майже дві тисячі доларів США, щоб нібито уникнути кримінальної відповідальності, інша - щоб врятувати власні заощадження від шахраїв, перерахувала аферистам 111 тисяч гривень.
Вчора, 20 квітня, до відділень поліції у Братському та Новій Одесі звернулися жінки, які повідомили, що їм зателефонували невідомі і представилися начебто співробітниками банківської установи і правоохоронного органу. Однак, після спілкування втратили значні суми коштів. За кожним фактом дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 КК України «Шахрайство». Санкція статті передбачає до трьох років обмеження волі.
Шановні громадяни, поліцейські закликають:
1. Не повідомляйте персональні дані.
Жоден працівник банківської установи не буде питати PIN-код, CVV-код, паролі з SMS, логіни чи паролі до онлайн-банкінгу.
2. Завжди перетелефонуйте самостійно.
Якщо вам подзвонили з банку — покладіть слухавку і зателефонуйте на офіційний номер установи, вказаний на звороті картки або на сайті.
3. Не встановлюйте сторонні додатки.
Шахраї можуть просити завантажити програми для "перевірки безпеки" — це пастка для отримання доступу до вашого телефону та рахунків.
4. Не погоджуйтесь робити переказ коштів.
Якщо просять терміново переказати кошти на “резервний рахунок” — це шахрайська схема.
5. Співробітники правоохоронних органів ніколи не телефонують із пропозиціями як уникнути кримінальної відповідальності.
Якщо є підозра, що вас намагаються ошукати, негайно припиніть розмову та зверніться до найближчого відділення поліції або телефонуйте на спецлінію 102.
Відділ комунікації поліції Миколаївської області
