8200 доларів США за «допомогу» в отриманні довідки про фіктивну інвалідність – у Миколаєві поліцейські викрили підозрюваного у сприянні ухилення від мобілізації
За грошову винагороду в іноземній валюті фігурант обіцяв організувати оформлення довідки про фіктивну групу інвалідності для призовника з метою його подальшого зняття із військового обліку. Правоохоронці затримали ділка у процесуальному порядку одразу після отримання частини коштів. За скоєне чоловікові загрожує до восьми років ув’язнення.
Викрили протиправні дії миколаївця слідчі Миколаївського райуправління поліції за оперативного супроводу співробітників управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області та процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Миколаєва.
У ході досудового розслідування поліцейські встановили, що 44-річний миколаївець спланував схему незаконного заробітку з надання послуги чоловікам призовного віку ухилятись від проходження військової служби. Фігурант підшукував клієнтів серед кола знайомих та пропонував за певну суму коштів допомогу у вирішенні питання щодо отримання сфабрикованої інвалідності з метою подальшого зняття з військового обліку, запевняючи, що може вплинути на посадових осіб медзакладу. Свої послуги ділок оцінював у 8200 доларів США.
Після отримання першої частини коштів у сумі 4200 доларів США правоохоронці затримали зловмисника у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Слідчі поліції повідомили затриманому про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України – одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди. За скоєне підозрюваному загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Суд обрав фігуранту запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.
Триває досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції Миколаївської області