Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
3500 оглядів місця події, більше 2500 слідів ідентифікації та 90% ефективності проведених експрес-тестів на вміст наркотиків - підсумки діяльності за пів року підрозділу криміналістичного забезпечення Миколаївщини
Опубліковано 16 липня 2021 року о 11:17

У слідчому управлінні ГУНП в Миколаївській області відбулось підбиття підсумків роботи відділу криміналістичного забезпечення.

Розпочав нараду заступник начальника СУ підполковник поліції Павло Воловик, який акцентував увагу на важливості повноти збору слідової інформації за тяжкими та резонансними злочинами, а також якісній фотофіксації всіх деталей проведеного огляду.

Продовжив нараду начальник відділу криміналістичного забезпечення капітан поліції Денис Скрипник, який довів до присутніх спеціалістів-криміналістів інформацію щодо основних показників роботи криміналістичного забезпечення слідчих підрозділів за 6 місяців стосовно вдосконалення механізму вилучення слідової інформації на місці скоєння злочину чи правопорушення та подальшого направлення на експертне дослідження.

Так, з початку року спеціалісти-криміналісти були залучені на 3500 оглядів місця події, в ході яких вилучили 1950 слідів папілярних візерунків, 280 слідів підошви взуття, 330 – знарядь зламу та ін.

За вилученими слідами пальців рук, взуття та слідами біологічного походження встановлено більше 120 осіб, які причетні або могли б бути причетними до вчинення злочинів.

Також керівник відділу криміналістичного забезпечення звернув увагу поліцейских щодо впровадження в практичну діяльність інформаційної підсистеми «СЛІД». Вказав на позитивні аспекти використання даної підсистеми в практичній діяльності спеціалістів-криміналістів. Наголосив на тому, що головне завдання, яке стоїть перед всіма - це вилучення якісної придатної для ідентифікації слідової інформації та накопичування даної інформації підсистемою «СЛІД».

За два місяці тестової експлуатації ІП «СЛІД», криміналісти внесли 910 контрольних карток за оглядами місця події, в ході цих оглядів вони вилучили 1100 об’єктів слідової інформації.

Окремо Денис Скрипник зазначив і про результати залучення криміналістів до понад 40 обшуків, пов’язаних з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, зберіганням та збутом наркотичних речовин. У ході проведення даних обшуків криміналісти в своїй практичній діяльності використовували експрес-тести для визначення вмісту наркотичних речовин, які у більше ніж 90% показали позитивний результат. Що у подальшому давало підстави слідчому приймати рішення щодо затримання особи в порядку ст. 208 КПК України.

Після підбиття підсумків роботи спеціалісти-криміналісти пройшли теоретичне заняття із заступником начальника ВКЗ СУ підполковником поліції Ігорем Манзаруком на тему: «Виявлення та вилучення слідів біологічного походження».

Відділ комунікації поліції Миколаївської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux