вул. Декабристів, 5, м. Миколаїв, 54001, Україна
тел.: +380 512 53 12 00, факс +30 512 53 12 37
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
20.01.2018
Січень   2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
1516171819
20
21
22232425262728
293031
дата з:
по:


Головна » Новини » Усі новини

Відбулась спільна прес-конференція прокурора області Тараса Дунаса та начальника Нацполіції Юрія Мороза про результати роботи у І-му кварталі 2017 року (ФОТО, ВІДЕО)
13.04.2017 | 17:32

У четвер, 13 квітня 2017 року, відбулась спільна прес-конференця прокурора Миколаївської області Тараса Дунаса та начальника Головного управління Нацполіції в області Юрія Мороза щодо результатів роботи правоохоронних органів Миколаївщини у І-му кварталі поточного року.

Описание: D:\Инна\ОТПРАВКА\DSC_0006-1.jpg

Спочатку прокурор області Тарас Дунас подякував начальнику Нацполіції в області Ю.Морозу та начальнику управління служби безпеки України в області Олексію Ляху, який був відсутній на заході у зв’язку із службовою необхідністю, за вжиті ефективні заходи щодо стабілізації криміногенної ситуації в регіоні.

Розпочинаючи свій виступ, прокурор області охарактеризував стан законності в регіоні, зауваживши, що спостерігається тенденція до зниження рівня злочинності, у тому числі скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів.

«Ми отримали певні позитивні зрушення. Зокрема, твердо тримаємо рівень розкриття злочинів вище середньодержавного як за підсумками роботи 9 та 12 місяців минулого року, так і у цьому році. Займаємо перші місця по Україні щодо розкриття злочинів минулих років. Такі реальні позитивні результати дали вжиті координаційні заходи правоохоронних органів регіону,»- наголосив очільник відомства.

Зокрема, виявлено незаконну лабораторію, яка діяла на території Одеської області. Наркотичні засоби, виготовлені в цій лабораторії, розповсюджувались на території Миколаївщини та використовувались в тому числі у так званих «закладках». Користувачами цих наркотиків могли стати від 500 до 1000 людей. Окрім того, в Інгульському районі затримано групу осіб, які виготовляли та збували опій серед місцевого населення. Всі вони затримані. Заробіток цих осіб сягав майже 27 тис грн. за добу.

Описание: D:\Инна\ОТПРАВКА\DSC_0095-1.jpg

Ще одним із пріоритетів, визначених Генеральним прокурором України Ю.Луценком, є протидія торгівлі людьми. Прокурор області нагадав, що в кожній прокуратурі працюють телефонні «гарячі лінії» щодо оперативного реагування на злочини зазначеної категорії, тобто утримання людини проти її волі, виїзд жінок за кордон з метою сексуального рабства тощо.

Активізовано роботу правоохоронних органів Миколаївщини щодо виявлення та припинення діяльності організованих злочинних груп. Так, з початку року задокументовано протиправну діяльність 4 злочинних угрупувань, з яких матеріали по 2 групам вже скеровані до суду, найближчим часом планується скерувати ще два кримінальні провадження, в тому числі щодо припинення протиправної діяльності злочинної групи з використання бюджетних коштів.

Водночас турбує те, що підвищився рівень дитячої злочинності, зросла кількість кримінальних правопорушень, вчинених особами стані сп’яніння. «На Миколаївщині на 19,5% збільшилась кількість злочинів, скоєних в стані алкогольного сп'яніння. І я як прокурор області буду підтримувати ініціативу органів місцевого самоврядування щодо обмеження продажу алкогольних напоїв у вечірній час,» - підкреслив Тарас Дунас.

Позитивно слід також відмітити, що вперше область займає лідируючи позиції по реальному виконанню судових рішень. Зокрема, забезпечено реальне виконання судових рішень, постановлених за позовами прокурорів, у тому числі у минулих роках, на загальну суму майже 11 млн. грн., з них на захист інтересів держави на 10,2 млн. грн. У власність держави та територіальних громад фактично повернуто землі загальною площею 177 га, (за аналогічний період минулого року – лише 16 га). На даний час саме від органів влади та місцевого самоврядування залежить використання цих земель за призначенням.

Керівник Головного управління Національної поліції в області Юрій Мороз проінформував про стан злочинності в регіоні. Він констатував, що загальний рівень злочинності зменшився на 30%. «З початку року зменшилась кількість умисних вбивств у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (з 22 до 8), спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілих. Всі ці злочині розкриті», - розповів Ю.Мороз.

Описание: D:\Инна\ОТПРАВКА\DSC_0024-1.jpg

Цей факт свідчить про належну ефективну роботу Нацполіції.

Про ефективність роботи органів поліції свідчить і те, що майже вдвічі зросла кількість зареєстрованих злочинів у сфері службової діяльності з 176 до 378 у порівнянні з минулим роком.

Найближчим часом планується завершити досудове розслідування у кримінальних провадженнях у сфері економіці щодо директора обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» за фактом розтрати майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великих розмірах та у бюджетній сфері за фактами зловживання службовими особами Управління капітального будівництва Миколаївської ОДА своїм службовим становищем, якими за попередньою змовою з керівництвом ТОВ «Південьбудмонтаж» перераховано на користь останнього бюджетні кошти в сумі майже 2 млн. грн. за проведення робіт з реконструкції водопроводу в селі Дмитрівка Казанківського району, а також щодо неправомірного отримання бюджетних коштів в сумі понад 2 млн. грн. за проведення робіт з реконструкції дитячого містечка «Казка» у м. Баштанка, у той час як передбачені договором роботи в повному обсязі виконані не були

Широкого суспільного резонансу набув замах на керівника громадської організації Д.Барашкавського. Очільник поліції розповів про можливі версії скоєння цього злочину «Розглядається кілька версій, основна версія - це громадська діяльність потерпілого: він фіксував факти нелегальних маршрутних перевезень в Миколаєві. Крім того, розглядається версія, що стосується волонтерської діяльності потерпілого,» - зазначив Ю.Мороз.

Також Юрій Мороз розповів про механізм застосування працівниками поліції заходів реагування у ході виникнення надзвичайних ситуацій під час збирання врожаю та захоплення земель.

Описание: D:\Инна\ОТПРАВКА\DSC_0052-1.jpg

Поряд з поточною роботою прокуратура повертається до перегляду кримінальних справ так званого «злочинного комуністичного режиму». Зокрема, днями прокурором області видано та підписано довідку про реабілітацію Миколи Микитовича Плахова, 1920 р.н., головного бухгалтера Новобузької райспоживспілки, який з політичних мотивів був необґрунтовано засуджений судом 08.01.1951 за вчинення діянь, кваліфікованих як контрреволюційний злочин, а саме: за вислови та записи критичного характеру стосовно політики радянської держави до 25 років позбавлення волі.

Підводячи підсумок свого виступу, прокурор області зазначив, що робота правоохоронних органів не є незаміченою. «Нашу роботу помічають і на міжнародному рівні. Представництво ЮНІСЕФ в Україні готує на базі прокуратури області проведення міжнародного заходу з питань дитячої злочинності із залучанням іноземних експертів, науковців та громадських діячів», - додав Т.Дунас.

Керівники прокуратури та поліції відповіли на всі питання журналістів щодо найбільш резонансних злочинів і ще на ряд питань, які цікавили присутніх.

За матеріалами прес-служба

 прокуратури Миколаївської області

 

 

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку