«Custody Records»: у миколаївському главку обговорили основні вимоги запровадження системи контролю у підрозділах поліції

Новини

Цей проєкт, спрямований на підвищення рівня довіри громадян до правоохоронної системи, та передбачає цілодобову фіксацію всіх дій щодо затриманої особи чи будь-якого громадянина, який потрапляє до відділку.

Особливості впродовження інформаційної системи та інші питання сьогодні, 1 жовтня, обговорювали в Головному управлінні Національної поліції в Миколаївській області на відеоселекторній нараді.

- Нині питання впровадження системи «Custody Records» є одним із пріоритетних у діяльності поліції Миколаївщини. Це передова європейська практика створення безпечного середовища і затриманим особам, і поліцейським. Впевнений, що впровадження такої системи контролю у кожному підрозділі поліції мінімізує ризики виникнення конфліктних ситуацій та сприятиме дотриманню службової дисципліни поліцейськими, а також захистить самих правоохоронців від неправдивих звинувачень, - зауважив начальник обласного главку поліції Сергій Шайхет.

- «Custody Records» містить декілька складових: відеоспостереження у режимі 24/7, яке забезпечує можливість дистанційного контролю за перебуванням особи під контролем поліції, наявність інспектора з прав людини, а також сучасної інформаційної підсистеми, яка має аналітичні функції. Таким чином ми зможемо забезпечити чіткий контроль, що сприятиме запобіганню неналежної поведінки поліцейських стосовно затриманих і навпаки, та захистити права громадян, - зазначила у своїй доповіді старший інспектор Управління з дотримання прав людини Марина Семикіна.

За результатами наради учасники визначили завдання щодо подальшого практичного впровадження проєкту у підрозділах поліції Миколаївської області.

#Custody_RECords - безпека затриманих/безпека поліцейських.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області